3:54:36 PM 1401 / 09 / 13
 

ماموگرافی نوعی تصویربرداری از پستان است که برای کشف زود هنگام سرطان پستان انجام میشود. همه زنان 40 سال به بالا باید یک بار ماموگرافی انجام دهند چنانچه جواب ماموگرافی طبیعی بود دو سال بعد ماموگرافی را تکرار کنند. زنان زیر 40 سال نیز جهت چکاپ می توانند به واحد غربالگری پستان در قسمت درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی این مرکز مراجعه فرمایند و توسط پزشک معاینه شوند .

در شرایط خاص ماموگرافی در بانوانی که کمتر از 40 سال سن دارند هم انجام می شود.
ماموگرافی با استفاده از اشعه ایکس انجام می شود و با سونوگرافی از لحاظ دستگاه و تکنیک فرق دارد؛ بنابراین سونوگرافی پستان نمی تواند و نباید جای ماموگرافی را بگیرد.
قبل از انجام ماموگرافی لازم است پستانها و زیر بغل کاملا تمیز شود و از مواد ضد عرق، اسپری ، مام و عطر استفاده نگردد، زیرا این مواد می توانند باعث اشتباه در تفسیر ماموگرافی میگردد. (برای این کار بهتر است استحمام کرد)
بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شهید دکتر بهشتی کاشان، دارای دستگاه ماموگرافی دیجیتال بوده و امکان استفاده از آن را در محیطی امن و آرام برای کلیه بانوان فراهم کرده است .

 

برای دریافت نوبت جهت انجام ماموگرافی و کسب اطلاعات بیشتر ، می توانید از شنبه تا پنج شنبه بصورت حضوری از ساعت 8 صبح تا 14 عصر به پذیرش بخش رادیولوژی مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 55005351 در ساعتهای ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

- متخصصین رادیولوژی شاغل در مرکز :

  • دکتر حمیدرضا طالاری : متخصص رادیولوژی با فلوشیپ MRI از آلمان، مدیر گروه و عضو هیات علمی دانشگاه

  • دکتر جاوید آزاد بخت متخصص رادیولوژی

  • دکتر سید محمد حسین طباطبایی متخصص رادیولوژی و عضو هیات علمی دانشگاه

  • دکتر فایزه خراسانی زاده ، متخصص رادیولوژی

  • دکتر مهسا مسجدی اصفهانی ، متخصص رادیولوژی

 

   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر