2:39:24 PM 1398 / 05 / 31
 
اخبار بیمارستان

دبیر کمیته 724 بیمارستان :

مراجعه بیش از 600 بیمار با علائم سکته حاد مغزی ( کد 724 ) از سال 1395 تاکنون

دکتر خیران متخصص مغز و اعصاب و دبیر کمیته 724 ، از مراجعه بیش از 600 بیمار با علائم سکته حاد مغزی ( کد 724 ) از سال 1395 تاکنون به مجتمع بیمارستانی شهید دکتر بهشتی کاشان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان ، دبیر کمیته 724 درباره این طرح افزودند : این برنامه از سال 94 در دستور کار معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت و مراحل اجرایی آن از بهمن ماه 94 به تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ شد.

دکتر خیران ، این طرح را یکی از برنامه های موفق برنامه طرح تحول سلامت بیان کردند و تصریح کردند : اجرای مدیریت درمان سکته حاد مغزی (کد 724) از بهمن ماه سال 1394 در 57 بیمارستان منتخب کشور ، از جمله مجتمع بیمارستانی شهید دکتر بهشتی کاشان آغاز گردید که در این طرح ،بیماران مراجعه کننده به بیمارستان با علائم سکته حاد مغزی ، پس از معاینه و بررسی های لازم و انجام CTاسکن درصورت تأیید تشخیص سکته حاد مغزی ایسکمیک در اسرع وقت توسط نورولوژیست تحت ترومبولیتیک تراپی در بخش SCU(Stroke Care Unit) قرار گرفته و تحت نظر قرار می گیرد.

متخصص مغز و اعصاب بیمارستان شهید دکتر بهشتی افزود : با انتخاب مجتمع بیمارستانی شهید دکتر بهشتی کاشان از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به عنوان بیمارستان مدیریت درمان بیماران سکته حاد مغزی ، این مجتمع پس از استقرار کامل طرح مذکور، در تمامی ایام هفته به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به بیماران سکته حاد مغزی خواهد بود.

دکتر خیران درباره سکته های مغزی گفت : سکته مغزی به مجموعه ای از علائم عصبی اطلاق می شود که در نتیجه ی کاهش یا قطع خونرسانی قسمتی از مغز به علت ایجاد لخته یا پارگی عروق مغزی رخ می دهد و می تواند منجر به ناتوانی یا مرگ بیمار شود.

ایشان سکته مغزی رایکی از ناتوان کننده ترین بیماری مغزی و دومین علت مرگ و میر در ایران بیان کرد و گفت : روزانه بین 300 تا 350 نفر در کشور دچار این عارضه می شوند. سکته مغزی یک بیماری قابل درمان است به شرطی که بیمار در سریع ترین زمان ممکن و حداکثر طی 3 تا 4 ساعت از شروع علائم ، مراجعه کند تا بتوان در صورت اثبات سکته مغزی از نوع غیر خونریزی دهنده در سی تی اسکن، برای بیمار داروی ترومبولیتیک (حل کننده لخته) شروع کرد.

شایان ذکر است بیمارستان شهید دکتر بهشتی کاشان تنها مرکز ارائه دهنده درمان سکته مغزی در منطقه و شهرها و روستاهای اطراف می باشد و  در صورتی که فردی با یک یا چند مورد از علائم اختلال ناگهانی تکلم، انحراف و غیر قرینگی صورت و سنگینی یا فلج دست یا پای یک طرف بدن مواجه شد، در اولین فرصت و در اسرع وقت با اورژانس 115 تماس گرفته و توسط پرسنل مجرب و آموزش دیده 115 به بیمارستان منتقل تا تحت درمان قرار گیرد.

ساعت : 7:54 -  روز  : یکشنبه  - 23 /  10 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :281

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر