1:46:14 PM 1399 / 05 / 17
 
اخبار بیمارستان

با حضور مسئولین دانشگاه و بیمارستان ؛

افتتاح دستگاه ماموگرافی بیمارستان

همزمان با روز پرستار، دستگاه ماموگرافی مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان ، سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان با اعلام این مطلب گفت: دستگاه ماموگرافی پیشرفته دیجیتال مطابق با جدیدترین تکنولوژی و به منظور تشخیص زود هنگام بیماری ها و توده های پستان در این بیمارستان نصب و راه اندازی شد.

دکتر محمدرضا شریف ، هزینه خرید، نصب و راه اندازی دستگاه و استانداردسازی فضای فیزیکی را بیش از 9 میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه و وزارت بهداشت بیان کرد و افزود: هدف از راه اندازی این دستگاه، افزایش ارائه خدمات با کیفیت به بیماران و شهروندان است.

وی، این دستگاه را یکی از پیشرفته ترین دستگاه های ماموگرافی موجود در کشور عنوان و تصریح کرد: شایع‌ترین بیماری در بین زنان، بیماری سرطان سینه است که با راه اندازی این دستگاه می‌توان با تشخیص به موقع از این بیماری پیشگیری و اقدامات لازم را انجام داد.

دکتر شریف، به روش تصویربرداری ماموگرافی به عنوان یکی از مهم ترین شیوه های تشخیص به موقع و مبارزه با سرطان پستان اشاره کرد و اظهار داشت: این روش شامل انجام رادیوگرافی از بافت نرم پستان به منظور ارزیابی توده ها، ضایعات و در نهایت شناسایی سرطان پستان است.

ایشان با اشاره به اینکه هر اقدامی در راستای پیشگیری از بیماری‌ها و یا تشخیص زود هنگام کمک به رشد و سلامت جامعه می‌باشد، گفت: انجام ماموگرافی برای زنان بالای ۴۰ سال هر دو سال یکبار ضروری و در تشخیص به موقع و راه ‌های پیشگیری و درمان بسیار حائز اهمیت است.

یادآور می شود: بیماران محترم می توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه در وقت اداری با مراجعه حضوری به پذیرش بخش رادیولوژی و یا با شماره تلفن 55005351 جهت رزرو نوبت تماس حاصل فرمایند و برای کسب اطلاعات بیشتر درمانگاه تخصصی بیماری های پستان مرکز آموزشی درمانی بیمارستان شهید بهشتی کاشان، روزهای سه شنبه با حضور اساتید مجرب این رشته آماده ارائه خدمت به مراجعه کنندگان می باشد تا ضمن ویزیت، انجام ماموگرافی و تشکیل پرونده ، نسبت به کنترل مداوم و مرتب بیماران انجام گیرد.

 

ساعت : 8:3 -  روز  : پنج شنبه  - 12 /  10 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :433

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر